No two are the same
No two are the same
No two are the same
No two are the same
Články od členů
Prázdninová Stráž
Projekt PRÁZDNINOVÁ STRÁŽ je spolufinancován Evropskou unií.
číslo projektu CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0015935
 
Cílem projektu je zajištění příměstských táborů, které zlepší postavení osob v cílové skupině na trhu práce, což jsou rodiče dětí ve věku 6 -15 let.
 


 
Kontaktní údaje:
LUTRA, z. s. 
 
Provoz:
Příměstské tábory se konají v měsíci červenec a srpen ve Stráži pod Ralskem.
Informace na telefonním čísle 733 665 954
člen SK Lutra
V. Vydří turnaj
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kompletní fotogalerii naleznete na stránce Fotogalerie -> 2017 -> V. Vydří turnaj
Petr Musil
Turnaj Horní Bříza (2017)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kompletní fotogalerii naleznete na stránce Fotogalerie -> 2017 -> Turnaj Horní Bříza
Petr Musil
Turnaj Mladá Boleslav (2017)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kompletní fotogalerii naleznete na stránce Fotogalerie -> 2017 -> Turnaj Mladá Boleslav
Petr Musil
Mikulášská návštěva
Jiří Musil
ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU
Jiří Musil
Mikulášská besídka
Jiří Musil
Turnaj v Dolním Slivně 2016

Již měsíc předem jsme my, členové SK Lutra usilovně trénovali, abychom se mohli účastnit turnaje: Český pohár v ringu, který se konal v Dolním Slivně. Turnaje se účastnili pouze vybraní členové.

Mimo jiné nás přijeli navštívit naši přátelé a spoluhráči z Běloruska, kteří nás naučili spoustu nových věcí a poradili nám, kde děláme chyby. Jejich návštěva pro nás byla velice přínosná.

             Za jejich návštěvu a ochotu naučit nás novým věcem, jsme jim ukázali místní vodní lyžařský vlek, na kterém si mohli vyzkoušet jízdu na wakeboardu, nebo na vodních lyžích. Ukázalo se, že to pro ně nebylo vůbec jednoduché, ale díky odhodlání zkoušet to dál a dál se nakonec vše vydařilo a tak naši kamarádi odcházeli z vleku sice trochu zmrzlí, ale s úsměvem na tváři.

             Po vydařeném dni jsme se společně s Bělorusi a členy SK Lutra sešli u Informačního centra ve Stráži po Ralskem a vyrazili směrem Dolní Slivno. Cesta proběhla v klidu a my za hodinku a půl byli již na místě.

             Při vchodu do tělocvičny, kde byli připraveni naši spoluhráči, na nás dýchla atmosféra turnaje. Organizátoři nás přivítali a my se šli převléknout do našich týmových dresů. Před zahájením jsme měli ještě dost času a tak jsme využili dané chvíle a šli společně trénovat na venkovní hřiště.

             Po malém tréninku jsme se vrátili zpět do tělocvičny a čekali na zahájení. Vše proběhlo tak jak známe a tak turnaj mohl začít!

             Nejprve hráli nejmladší, kategorie A, kteří si vedli opravdu výborně! Pohár s 1. umístěním si domů odvezli: David Benda, Hana Večerníková a Tereza Klimšová.

             Po hře nejmladších nastoupila kategorie B, kde si po napjatém boji 2. místo vybojovali: Jakub Taneček, Oyunbayar Oyunnyam a Matěj Klimša. Třetí umístěni si domů odvezli: Pavel Erben, Gabriela Jonášová, Tomáš Benda a Natálie Ziková. Na pátém místě se společně umístili: Jana Krčmová, Vladimír Proskočil a Anna Maria Jonášová.

             V kategorii C, nejstarších se na 1. místě překvapivě umístili: Jiří Musil, Václav Valsa a Timothy Nemytov. Na 2. místě se umístili naši kamarádi z Běloruska, kteří společně s SK Lutra 2 zahráli opravdu vyrovnaný zápas. Na 4. místě se umístili: Petr Musil, Barbora Panská a Jan Janatka.

             Po dlouhém a náročném turnaji jsme se s obrovskou radostí a trofejemi vraceli domů. Děkujeme organizátorům za vydařený turnaj a městu Stráž pod Ralskem za finanční podporu. Těšíme se zase za rok!

člen SK Lutra
III. ročník Vydřího turnaje 20.-22.11.2015
Ve dnech 20. – 22. listopadu SK Lutra, pod vedením Jiřího Musila, uspořádal již III. ročník turnaje v ringu ve Stráži pod Ralskem. Na turnaji se sešlo 70  týmu a celkem zhruba 240 účastníků. Měli jsme zde dokonce i návštěvu z Polska, Běloruska a ze Slovenska. Vše vypuklo již v pátek 20. listopadu, kdy přijely první týmy, aby se mohly ubytovat. Všem byla k dispozici otevřena velká tělocvična pro trénink a pro zábavu i ping- pongové stoly. Ve velkém zájmu byl také místní plavecký bazén a horolezecká stěna – boulder. Všichni se zkrátka mohli příjemně naladit na další den. Ráno po vydatné snídani jsme se všichni sešli ve velké tělocvičně, kde nás přivítali pořadatelé a promluvil zde i pan starosta Mgr. Zdeněk Hlinčík. Při zahájení nás svým představením uvítaly mažoretky z České Lípy. A pak už to vypuklo. V každém sílila nervozita a proběhlo zde několik (zápasů). Hrálo se jak ve velké tělocvičně, tak v malé a dokonce i v místní hale. Po dlouhém a namáhavém turnaji nás čekalo vyhlášení, klidný odpočinek a vítězové si mohli užívat svých trofejí. Poslední den jsme rozloučili s přáteli a všichni odjeli do svých měst. Turnaj se velmi vydařil a za to též děkujeme sponzorům: OMA, Johnson Controls, ZOD Brniště , MEGA a Patrik Želechovský. SK Lutra ze Stráže pod Ralskem.

Výsledková listina

Kategorie 8 – 12 let  (22 týmů)

1. SK Lutra   (Proskočil, Jonášová, Krčmová)
2. HB Větrník  (Begalová, Šlaub, Glazerová)
3. Kamzíci, Ústí n.L. (Hospodka, Ajm, Horová)
4. SK Lutra  (Tarnai, Taneček, Jonášová G.)
5. SK Lutra  (Čermák, Klimšová, Benda)
5. Polsko   (Baczek, Rydzewska, Antoniuk)
5.  SK Lutra  (Ziková, Oyunnyam, Enhbatar)

Kategorie 13 – 16 let  (25týmů)

1.  SK Lutra   (Valsa, Gebauerová, Pilař)
2.  HB Bříza   (Sonntagová, Šuldová, Janda)
3.  HB Bříza   (Motyčková, Sieber, Glazerová)
4.  SK Doksy   (Sejadin, Jánošík, Zedníková)
5.  Polsko   (Kamińska, Kosakowski, Kotowski)

Kategorie 17 a více let  (23 týmů)

1.   Polsko   (Trawczyński, Szajek, Kyopotowsha)
2.   Polsko   (Motylewski, Mikutaniec, Mikutaniec)
3.   Bělorusko   (Chuduk, Nemytau, Zdhanovich)
4.   Polsko   (Flejzar, Mikutaniec, Sojka)
5.   Polsko   (Gil, Ziólkowski, Szarek)
5.   Polsko   (Cygal, Majerski, Revers)
7.   SK Lutra   (Musil, Janatka, Panská)
8.   SK Lutra   (Musil, Rychtařík, Zdhanovich)
9.   Ringo Vítězná   (Pavlas-Jirásek, Hlušičková, Baláková)
10. SK Lutra   (Homolka, Hrba, Bartoňová)

člen SK Lutra
Mezinárodní turnaj Krakow (26.-28.6.2015)
Dojet v pátek kol 6 do krakova se nám díky bloudění po vesnicích a zácpám na polských dálnicích nepovedlo ale o 8 jsme již byli ubytovaní organizátory v hotelu. Po večerní organizační hodince s pořadateli přišel čas na zasloužený odpočinek. Sobota byla převážně herní a pro naši skupinu spíše exkurzí do profesionálního světa ringa a sbírání zkušeností. V kategorii dospělých jsme se setkali spíše s neúspěchem, a to v soutěži jednotlivců i dvojic. Naopak naši starší i mladší se v úvodu blýskli velice dobrými výsledky ale v dalších kolech soupeři dokázali svou herní dovednost a převahu. Zklamáním byla drobná organizační a komunikační neschopnost organizující strany. Která měla za náskedek vyřazení našeho mladšího týmu ze soutěže a posunutí smíšené dvojice starších do vyšší mužské kategorie dospělých.
Tadeáš Rychtařík (23 let)
Sjíždění Ploučnice 25.-28.9.2015
V pátek 25.9 jsme se sešli na klubovně s plánem zažít zase nějaké dobrodružství a zábavu na první výpravě v novém školním roce. V pátek jsme hráli hry na boulderu a rozebírali si vybavení na lodě. Rozdělili jsme do jednotlivých posádek a pak zbývalo se jen vyspat a psychicky se připravit na nadcházející den. Hned po snídani jsme připravili lodě a vyrazili. Někteří z nás jeli na lodi úplně poprvé a některým to jednoduše moc nešlo, takže první překážkou bylo vůbec se rozjet. Vyjeli jsme ze Stráže přes Průrvu až na Boreček, odkud jsme se vraceli zpátky do klubovny. Další den jsme strávili na sovím vrchu, kde jsme opravovali hřiště, trhali plevel, hrabali listí a asi nejzajímavější částí bylo natírání plotu a chatky. Odpoledne se všichni zúčastnili běhu po Stráži. Někteří z nás běželi celou trasu, ale většina si jí o něco zkrátila. Večer po setmění jsme zahráli několik her a šli spát. Mladší se šli v neděli projít na výlet po okolí a někteří dodělávali práci na sovím vrchu. Tato výprava byla skvělá a věřím, že se všichni těšíme na další.
Martina Rychtaříková (13 let)
Copyright © 2016 Sportovní klub Lutra, Stráž pod Ralskem | Všechna práva vyhrazena.